29. 10. 2021

Pro jakou věkovou kategorii je vhodná dřevěná mašinka Tomáš?

Že si děti rády hrají asi není třeba dvakrát říkat. Problém však někdy bývá vybrat vhodnou hračku, tedy takovou, která našeho potomka bude bavit a zároveň bude úměrná jeho věku. To platí zejména u těch nejmenších, kteří mají tendenci si s daným předmětem hrát ne zrovna tím způsobem, který byl zamýšlen.

Jednou z možností, jak zajistit, že se našemu dítěti nová hračka bude líbit, je ta, že koupíme takovou, která má podobu jeho oblíbených hrdinů z pohádek, případně na sobě má jejich obrázek. V dnešní době totiž naprostá většina dětí nějakého takového má.

klasický model vláčku

Příkladem takové hračky pro nejmenší může být dřevěná mašinka Tomáš. Jak již název napovídá, jedná se o dřevěný vláček, která má podobu již zmíněného hrdiny televizního seriálu. A vzhledem k tomu, že je tento seriál velmi populární, je velmi pravděpodobné, že jej vaše dítě bude znát.

Tento typ hračky je však již ze svého principu určen právě nejmenším dětem. Ty jsou totiž hlavní cílovou skupinou onoho seriálu, a proto je i tento produkt vyráběn tak, aby pro ně byl co nejvhodnější. Je totiž jasné, že právě nejmenší v tomto případě přinesou obchodu největší zisky, zvláště před Vánoci.

nákres mašinky pro nejmenší

To, že je onen výrobek ze dřeva, znamená, že se nemusíme bát pořezání o plastové části, které tak rády praskají. Také zde nejsou žádné drobné kousky, které by mohly být v nestřeženém okamžiku spolknuty. Díky tomu můžeme nechat našeho potomka si bez starostí hrát.

Další výhodou je, že tento typ vláčku nepotřebuje koleje. Samozřejmě nemá ani setrvačník, který bývá obvyklý u autíček, avšak znamená to, že s ním naše děťátko může „jezdit“ kdekoliv, aniž by se muselo držet vytyčené trasy. A to se rozhodně vyplatí, neboť takto malé děti rozhodně nebude příliš bavit jezdit neustále stejný okruh.

Je tedy jasné, že se v některých případech může jednat o vánoční dárek, který obdarovanému rozhodně udělá radost. A to je koneckonců hlavním cílem, především pak u dětí.