14. 12. 2021

Vruty do modřínové terasy

V dnešní době, kdo má dům se zahradou má i terasu. A ti co ji nemají, tiše závidí sousedům a přemýšlejí, jestli si jí mají taky nechat postavit. Když se nad tím více zamyslíte, tak pro stavbu terasy vás napadnou trámy, tašky, latě, podlaha, schody, barva a typ dřeva. Ale jak to vše spojit? Teď přichází na řadu velice důležitá věc. Vruty. Víte kolik existuje různých vrutů do dřeva a jak se správně používají? A víte, kolik kutilů udělá v tomhle chybu? Postavit kvalitní terasu není vůbec jednoduché. Není to tak snadné jako smontovat skříňku.

Vruty do dřeva

Plno lidí se snaží ušetřit, kde se dá, a tak když se rozhodnou pro zvelebení domu či bytu sednou za počítač a hledají, co by mohli udělat sami. Začnou nepatrnými věcmi jako je například vyrobit poličku, ohrádku pro své dítě nebo dětské hřiště. Když kutil zjistí, že mu to jde, tak zde nastává problém. Troufne si i na tak složitou věc jako je terasa. Postavil dětské hřiště, tak zvládne i terasu. Přeci nebude někomu platit za to, co dokáže sám. Ale není tomu tak. Jen odborník s praxí přesně ví, co a jak se má přesně použít, aby terasa byla stabilní a kvalitní.

Terasový vrut do dřeva

Takovými odborníky jsou například firma Gardina. Tato firma zde působí už 14 let, takže se stavěním teras mají velké zkušenosti. Ti přesně ví a rádi poradí, jaké vruty použít. Vrutů je celá škála. Tato firma doporučuje používat speciální terasové nerezové vruty, aby nedošlo k poškození dřeva a tím ke snížení životnosti terasy. Vruty se používají podle typu podlahy. Například vruty do modřínové terasy budou jiné, než vruty do exotického dřeva. Jejich vruty určené pro terasy se vyznačují vysokou pevností, mají speciální tvar pro montáž terasy a dají se opakovaně používat. Jak je vidět, opravdu to není žádná sranda. Není to nic pro domácího kutila. Takové věci se vyplatí nechat udělat opravdového odborníka. Jak se říká, raději to udělat jednou a pořádně.