25. 4. 2019

Péče o bazén se rozhodně vyplatí

V dnešní době mít na zahradě bazén není žádný přepych. Dokonce se dá říci, že i cenově se staly nabídky těchto relaxačních prvků dostupnější i pro širší veřejnost. Otázkou je jen, jaký si můžeme dovolit. To většinou není o cenové relaci, jelikož se jedná o spotřební zboží, které se dá pořídit i na splátky, ale spíš o možnostech, kam ho umístit. Kdo má samozřejmě velké prostory, tak není problém si oddělit větší část na umístění zapuštěného bazénu. Někdo se musí spokojit s menším provedením a to mnohdy jen v nafukovací podobě. Ale i tak moderní technologie nabízí poměrně velké průměrové plochy, tudíž na dovádění je to také dostačující. V každém případě je třeba věnovat pozornost nejen péči o samotný bazén, ale i příslušenství a samozřejmě v konečné fázi i vodě.

modrá kropicí hadice

Zima byla dlouhá a nemilosrdná

Součástí bazénů jsou zkrátka různé doplňky, které je třeba po zimním období pořádně zkontrolovat, případně poškozené části vyměnit nebo nechat opravit. Až přijdou teplé dny, tak již bude pozdě něco rychle dohánět. Ne že by to nešlo opravit, ale spíš, že se okrademe o hezké dny plné sluníčka a neužijeme si vodní radovánky. Hodně namáhavým materiálem se stává celkem běžná bazénová hadice. Především se nejedná o žádnou zahradní, s kterou kropíme svoje záhonky, psa a občas i děti, abychom je trochu pozlobili. To jsou takzvané průmyslové hadice a tady by to nemuselo zrovna dobře dopadnout, kdybychom jimi chtěli náhodou nahradit nějakou poškozenou část k bazénu. On by byl rozhodně problém i v samotném průměru, jenomže to mnohdy nezastaví kutily, kteří jsou schopni cokoliv vymyslet.
smotaná hadice

Speciální hadice

Co se týká bazénu, tak se s nimi můžeme setkat celkem běžně. Jsou ale vyráběny přesně na míru a tak si musíme pořídit shodný produkt, jen poté bude všechno fungovat správným způsobem. Vhodné jsou k bazénovým vysavačům, k bazénovým tryskám, zkrátka k propojování dalšího zařízení, především si rozumí s bazénovou filtrací. I malinká skulinka může vyřadit systém z provozu. Jinak jsou elastické a lehké a velmi se přibližují podobě husího krku, to vše pro naši snadnou manipulaci. Při zakoupení hadice je nutno dát pozor na její průměr.