16. 10. 2018

Bezpečnost na první místě

Nový domov je vždy velkou výzvou. A to nejen co se týče zařizování jeho interiéru, případně zahrady, ale také jeho zabezpečení. V našich zeměpisných šířkách nejsou vykradené byty ani domky žádnou raritou, nejsme ve Skandinávii. Proto byste na bezpečnostní prvky neměli brát na malou váhu.

řetěz na dveřích

Dveře

Co se týče zabezpečení bytu i rodinného domku, alfou i omegou jsou dveře. Pokud ty nebudou dostatečně kvalitní, může se přes ně dostat i méně zkušený zlodějíček, natož pak protřelý profesionál. Často stačí jen jednou dvakrát kopnout a nežádoucí osoby se dostanou dovnitř. Na dveřích byste tedy rozhodně šetřit neměli. V opačném případě na to můžete doplatit. To samé platí i o zámku. Jednoduchý typ dokáže vypáčit i učeň prvního ročníku. Proto je investice minimálně do dvojitého zámku více než vhodná. Existují ale i další zabezpečovací mechanismy, které s dveřmi mohou souviset. Jedná se hlavně o různé typy alarmů, které mohou být napojeny například na bezpečnostní službu. To však jsou další výdaje navíc. Stejně efektivní dokáže být i hlučný alarm, který v případě vloupání dokáže vzbudit celou ulici.
bezpečnostní dveře

Okna

Pokud bydlíte ve čtvrtém patře, zabezpečení oken se vás nejspíš týkat nebude. Máte-li však byt v přízemí, je potřeba zajistit i tento možný přístup. Okna by rozhodně neměla být klasická dřevěná. Není nutné pořizovat si nějaké speciální druhy oken, bohatě stačí typy z umělé hmoty, které se však dají pomocí kliky dokonale uzamknout.
závora zámku
Nebudete-li se ani tak cítit v bezpečí, pořiďte si okna s celoobvodovým kováním. Ta by už lupič překonat neměl, alespoň ne bez toho, aniž by na sebe neupozornil. Stejně jako dveře, tak i okna se dají připojit k alarmu. Pokud by měl případný zlodějíček na váš byt zálusk, při prvním pokusu o manipulaci s oknem by ho hlučný alarm velice rychle odradil. V případě tichého alarmu by si pána vyzvedla bezpečnostní služba, případně policie.