13. 9. 2018

Molitanové desky – nejprodávanější druh pěn na českém trhu

Matrace zhotovená z jediného kusu patřila v minulosti mezi nejčastější a nejoblíbenější variantu. Dodnes má v ložnicích své stálé místo.

postel

Molitanové desky náleží mezi nejčastěji prodávaný typ pěny. Jedná se o hodnotné desky vyrobené z PUR pěny, ale rovněž jen ze samotné molitanové pěny, studené či paměťové pěny.

V sortimentu nabídky si tak lze v sekci molitanové desky vybrat konkrétní typ. Jedná se o kvalitní materiály, jenž vám prokáží výtečnou službu v rámci výroby nábytku či poskytnou kvalitní spánek.

Na trhu jsou lehké desky, které jsou určené zejména na izolaci. Rozhodně nejsou vhodné jako zátěž. https://theses.cz/id/l9p0af/PRACOVN_ZT_-_BP.pdf Tuhý molitan obstojí v zátěži až do 120 kilogramů. V takovém případě může posloužit jako matrace. Avšak pružný molitan je zcela ideální pro spaní. Uchovává si tvarovou stálost. Je možné jej umístit též na polohovatelnou postel.

Výhody molitanové matrace

Lze se setkat s označením PUR pěna či polyuretan. Co se týče kvality, tak ta se odvíjí zejména od hustoty. Platí, že čím vyšší hodnota je uvedena, tím je produkt hodnotnější. Typické pro takové matrace je vysoká variabilita ohledně tvrdosti. Další výhodou je lehkost materiálu. Což má velmi příznivý vliv na lehkou manipulaci. Snadno lze přepravit a některé i ve složené verzi. Tímto prokáží znamenitou službu i v rámci dočasného spaní na chalupě apod.

deky

Zaujmou i příznivou cenou. Na druhou stranu je zapotřebí počítat s nižší životností. Udáváno je v průměru okolo pěti let. Předností molitanové matrace je i to, že má tzv. paměť. Nicméně se obvykle brzy proleží.

Molitan v kombinaci s jiným materiálem

Pro většinu je dnes už více známé označení tzv. sendvičový typ. V reálu znamená, že polyuretan tvoří jen základ pro výrobu matrace. Povrch může být z jiného materiálu. Takto jsou eliminovány nežádoucí vlastnosti ohledně neprodyšnosti a značné měkkosti. Je prodloužena i samotná životnost.