12. 9. 2019

Palety jako nábytek


V dnešní době je opravdu moderní si do bytů a domů dávat nevšední materiály a palety jsou jedním z nich. Jedná se o něco, co je velmi cenově dostupné a přitom tak stylové. Mějte však na paměti, že tyto výrobky si musíte po nákupu doma pečlivě ohoblovat a zarovnat tak, aby nehrozilo, že si vy nebo někdo z vašich nejbližších zarazí třísku do chodidla či jiné části těla. To by totiž mohlo být opravdu nepříjemné a zkazilo by vám to celkový pohled na tento úžasný kus nábytku. Co ale můžete s paletami všechno vyrobit? Možností je opravdu spoustu:

dřevo

  • Postel. Ano, i to je možné. Pokud spojíte několik palet k sobě, tak tím hravě vyrobíte základní konstrukci či rám pro postel. Pak už vám zbyde jen jediné – koupit si nějakou kvalitní matraci, která vám zajistí opravdu kvalitní spánek. Výhodou je také to, že ušetříte na laminovém roštu, neboť ten opravdu nebude třeba. Kromě základní kostry i z palet můžete vyrobit i čelo postele, které bude sloužit i jako malý odkládací prostor. Možností je opravdu spoustu a navíc to vypadá přímo báječně.
  • Noční stolky. Když už tak už, že? Naskládáním pár palet na sebe jednoduše vytvoříte zajímavé a opravdu stylové noční stolky, které vám poslouží na odkládání těch nejpotřebnějších věcí jako jsou šperky nebo brýle. Vejde se na ně i malá stolní lampička a jiné…

barevná dřeva

  • Květináče. Překvapilo by vás, jak někteří lidé umí být kreativní. Z palet je totiž možné si vyrobit opravdu krásné květináče. Nebo spíše jen velké ohraničení na kytky. Chce to samozřejmě trochu té šikovnosti a představivosti. Na internetu je však mnoho fotek a tutoriálů, které pomohou i tomu největšímu amatérovi co se ručních prací týče, takže se není opravdu čeho bát.
  • Pohovka. Je to vlastně na úplně stejný princip jako je výroba postele, akorát že místo obyčejné matrace si můžete navrch naskládat jen velké polštáře, které se prodávají zvláště. Zajímavě by to také mohlo vypadat s obyčejnými sedacími pytli a hravě byste tak vytvořili opravdu zajímavá křesla. Možností je spoustu, stačí jen být kreativní.