22. 9. 2021

Bydlení se neshání snadno

Nikdo z lidí se na rozdíl od hlemýždě nerodí se svým vlastním domečkem. Ba ani s žádnou jinou nemovitostí. Jistě, zpočátku žije pod jednou střechou s rodiči, jenže tak to zpravidla nejde věčně. Jednoho dne už se musí každý z nás osamostatnit. A když tento chce mít dejme tomu svůj byt nebo dům, musí si ho buď od někoho koupit, nebo si ho postavit. To podle okolností.

A když se někdo rozhodne z těchto možností pro stavbu? Když je ochoten podstoupit všechno to, co taková vlastní stavba objektu obnáší? Pak musí pochopitelně vyřídit kromě jiných záležitostí i otázku financování. Protože bez peněz zkrátka stavět nelze.

finance EU

Jenže podobná stavba, to je hodně drahý špás. Natolik drahý, že se to často ani s využitím všech vlastních úspor nedá zvládnout. A aby to člověk nemusel navzdory svému nedostatku peněz vzdát, jsou tu přece i půjčky.

Jenže ono se obvykle u každé z nabízených půjček neuspěje. V bankách mají naději bez výjimky jenom ti, kdo mají dost vysoké příjmy, dokonalé registry dlužníků či další nesporné přednosti. A to žadatelé velmi často doložit nedokážou.

Ovšem hypotéka na stavbu domu nenechá žádného ze zájemců o půjčku na tento účel v nesnázích. U ní totiž stačí dát záruku ve formě zástavy nemovitosti, a díky tomu tu půjčí klidně i někomu, kdo není pro většinu finančních ústavů zajímavý. A přesto se tu člověk nedočká jenom nějaké půjčky, ale i velice výhodné a flexibilní půjčky, která mu prokáže dobrou službu.

finanční rozkvět

A na to byste neměli zapomínat, pokud pojmete úmysl si postavit vlastní dům, na který zrovna nemáte a jen tak mít nebudete. Protože tady získané peníze mohou lidé splácet po snesitelných splátkách třeba i po desítky let. A to se zvládne.

A pak už je otázka bydlení v podstatě vyřešená. Člověk dostane peníze, postaví si svůj dům, bydlí a splácí. A poté, co vše splatí, je jeho dům už navěky jeho.