1. 6. 2023

Zahraniční jazykové kurzy – vyplatí se?

Dnes si budeme povídat o zahraničních jazykových kurzech. Kde se lépe naučit jazyku než přímo v dané zemi? Ať už je to španělština, ruština, němčina, polština nebo angličtina, kurzů je milión a všechny pojí jeden silný aspekt – odvezou vás do zahraničí, kde budete v tamní rodině, v tamním prostředí a budete se muset i v dané škole domluvit daným jazykem. Zdánlivě efektivní řešení má i své nevýhody a i když zaplatíte vskutku vysoké částky, nemusí to být zas takové terno.
výuka jazyka

Cena

Značně pohyblivá u takových kurzů je cena, ta je vždycky jiná. Jiné ceny budou pro jazykové kurzy do Londýna, jiné na francouzskou riviéru. Například do Nice ve Francii si připravte klidně i přes 60 tisíc korun a to opravdu mluvíme jenom o nějakém lehoučkém kurzu. Sice je to intenzivní měsíc, ale i tak se to nemusí podařit. Například ale do Polska stačí pár desítek tisíc a je to. V ceně je většinou zahrnuta nějaká základní strava, ubytování, praní, uklízení a školné. Ovšem můžete narazit na hostitelskou rodinu, která vám neuvaří, nevypere a ani se s vámi moc bavit nebude – což není zrovna nejlepší.
dívka s bagetami

Délka

Délka pobytu se hodnotí podle toho, kolik jste ochotni zaplatit a proč. Pokud se připravujete na úroveň C1 a výše, tak budete pravděpodobně chtít trojměsíční kurz, který je ještě intenzivnější, ale klidně vyjde i na 100 tisíc korun a výše. Pokud se připravujete na B2 a B1, tak stačí dva měsíce. No, a pokud jedete poznávat a procvičovat, tak stačí bohatě měsíc nebo i dva týdny a je to.

Stojí to tedy za to?

Určitě to za to stojí. Není to jen tím, že jste sami v úplně jiné zemi, kde vám nikdo nerozumí, ale zároveň poznáte úplně jinou kulturu, domov, jiný sociální život. Je to prostě jiný svět, co zem to světadíl. A proto se nebojte utratit těch pár tisíc, minimálně budete mnohem lepší v jazyce.
 

written by - Posted in Nezařazené