1. 6. 2023

Příplatek za off-line

Stále více hotelů a cestovních kanceláří a agentur nabízí dovolenou jako digitální detox. Určeno pro různé manažery a lidi, kteří trpí jistou závislostí na svém telefonu, tabletu a počítači a neumí si představit být pár hodin bez připojení na internet, natož bez signálu.
kouřící žena
Nicméně jak dnes již všichni víme, moderní technologie s sebou nepřinášejí jen pozitivní věci, jako je propojení se světem, snadný přístup k informacím a komunikaci s přáteli, ale také mnoho negativního. Stres, nespavost, bolesti hlavy a krční páteře, špatné držení těla, nadváhu, problémy se zrakem a další. A stále více z nás je doháněno svým tělem nebo svým okolím k tomu, si od moderních technologií odpočinout. Je to sice trochu paradox, ale musíte si za to i připlatit. Dostat se někam, kde není signál nebo Vám ho odepřou, to něco stojí.
Taková dovolená minimálně na týden, ale ideálně aspoň na 10-14 dní s Vámi dokáže udělat divy. Sice se budete první dny asi natahovat po svém mobilním telefonu, který bude zatím uzamčený někde v trezoru a říkat si, že je divné, že nepípá a nezvoní a budete nervózní z toho, že si nemůžete přečíst maily nebo nové zprávy na sítích, ale za pár dní Vás to zcela přejde a začnete zase objevovat staronové dimenze světa kolem Vás. Začnete více vnímat barvy, chutě a vůně, budete mnohem lépe a vydatněji spát, přejde Vám chronická únava a bolesti hlavy a budete si připadat tak nějak lehčí. Oproštěni od pseudoproblémů moderní komunikace.
žena s drdolem
A po návratu zjistíte, že se vůbec nic ve Vaší nepřítomnosti na síti nestalo. Maily počkaly, o žádné přátele na facebooku jste nepřišli, nic se nezhroutilo. Někdy stojí za to „vypadnout a dát si oraz“, abyste mohli zase normálně fungovat a být dobrými kolegy a partnery.
Trápí-li Vás tedy podobné problémy, vyzkoušejte to a uvidíte, co se s Vámi stane. Bude to změna k lepšímu.

written by - Posted in Nezařazené