17. 4. 2022

Máte plnou garáž


Postavili jste si rodinný domek i s garáží, ale auto stejně stále stojí venku? Nejste v tom sami, většina rodin si postupem času uvědomí, že garáž proměnili ve skladiště.

Kam uskladnit na zimu sekačku na trávu, dětskou trampolínu, vyfouknutý bazén či zahradní nábytek? No přece do garáže. Nechceme přece tyto drahé věci nechávat celou zimu, i když třeba pod stříškou, ale přece jen na mrazu, a hlavně na očích různým zlodějíčkům, kteří využijí vaši třeba i krátkodobou nepřítomnost a něco z věcí si odnesou. A tak se garáž změní ve skladiště, kam už se auto nevejde.

kutil

Nezbývá než ukrojit kousek místa ze zahrady a postavit si dřevěný přístřešek na auto. Přístřešek může mít zcela jednoduchou montáž na předem připravené patky. Přístřešek může stát zcela samostatně, ale někdy může být výhodou využít obvodovou zeď vašeho domku a tím bude přístřešek z jedné strany automaticky chráněný.

Nechat auto jen tak před domem, to si zbytečně přidáváte práci v zimě, kdy vám na auto v noci nasněží nebo naprší a přimrzne, a vy budete muset ráno vstávat dříve, abyste odstranili námrazu a budete čekat, až se auto zahřeje. V přístřešku se vám sice auto nezahřeje, ale přece jen bude chráněnější. Přístřešek oceníte i v parném létě, kdy sednout si do rozpáleného auta je ještě horší než do toho vymrzlého.

garáž

Přístřešek na vaše auto si můžete postavit sami, ale jen pokud máte příslušné nářadí, nakoupíte si materiál, zabudujete patky, jste-li zruční a máte-li šikovné pomocníky. Pokud jste ale spíše kancelářský typ, doporučujeme vám, abyste si našli výhodnou cenovou akci a nechali si přístřešek postavit odbornou firmou. Budete mít jistotu, že při prvním větším větru vám přístřešek nespadne na auto, co by se mnohým kutilům typu Pat a Mat mohlo lehce stát.

Dopřeje svému autu luxus vlastního přístřešku, bude vás mít za to rádo.