3. 4. 2022

Instalatéři provádí v rámci havarijního servisu rychlé opravy bez dlouhých prodlev

Havarijní servis instalatérů voláme pokaždé, když dochází k situacím, které vyžadují okamžité řešení. Mění v tu chvíli naše rozhodování a priority, což je zvláště nepříjemné v době osobního volna, a zejména ve chvíli, kdy potřebujeme odpočívat, načerpat sílu, nebo dokonce spát.

Typické havarijní situace

Výpadek plynového kotle – havárie na plynovém kotli vyžaduje okamžité řešení vždy, když jsou kvůli nízkým teplotám ohroženy naše životy a zdraví, anebo hmotný majetek ve větším rozsahu. V mrazivém počasí nelze ponechat bez vytápění místnosti rodinného domu delší dobu, tehdy je žádoucí volat instalatéry co nejdříve, třeba i v noci.

instalatérské práce

Prasklý radiátor – něco podobného, jako s plynovým kotlem. Pokud je nutné vypustit kvůli tomu vodu z topného systému, a přestat vytápět místnosti v doě, je to opět důvod k volání instalatéra. Tato závada nespěchá pouze v době, kdy topení praskne třeba v létě, tehdy můžete dát o závadě vědět instalatérům v jejich běžné pracovní době.

Prasklina v podlahovém vytápění – havarijní servis se zabývá i těmito situacemi, podlahové vytápění rovněž patří do jejich pracovního rozsahu. Jde o rychlou opravu bez dlouhých prodlev.

instalatérské nářadí

Ucpaný odpad – ucpe-li se vám odpad v kuchyňském dřezu a vy připravujete zrovna sváteční hostinu, chystáte svatbu nebo potřebujete pracovat v kuchyni nepřetržitě bez výpadku, a odpad nejde prorazit běžným čistidlem, např. louhem, kontaktujte instalatéry i v neděli dopoledne, ti mohou závadu vyřešit poměrně rychle pomocí tlakové vody nebo mechanickým čištěním.

Ucpaná toaleta – co obvykle nestrpí odklad v odstraňování závady, jsou toalety. Tam se instalatéři povolávají na zásahy docela často, a někdy i v nočních hodinách. Nebezpečné je to zejména v domovech s pečovatelskou službou, v obchodních centrech s nepřetržitým provozem, na pracovištích nepřetržitého provozu, na sportovištích a v dalších prostorách, kde se za den vystřídají desítky až stovky lidí. Problém s ucpanou toaletou není závažný kvůli zápachu, ale především pro nebezpečí kontaminace bakteriemi.