1. 6. 2023

Máte doma vhodnou motorovou pilu?

Topení dřevem je ještě stále levnější varianta oproti topení plynem nebo elektrikou. Když se to vezme, tak jak pro koho. Ona taková příprava dřeva zabere opravdu velkou spoustu času a ještě ke všemu musíte mít šikovné ruce. Je rovněž spojena s dodatečnými náklady, kdy musíte zakoupit kvalitní pilu, olej, benzín, sekeru… Tyhle dodatečné náklady a hlavně investice vlastního času je pro mnohé z nás odrazující, proto i přesto raději zvolí dražší variantu. Pokud jste se ale rozhodli dělat dřevo vlastními silami, máte vhodnou motorovou pilu?
Investice do motorové pily je považována za dlouhodobou investici. Kvalitní pila vám ušetří nejen spoustu peněz ale také spoustu práce. Při koupi pily bychom neměli doslova šetřit. Samozřejmě nemusíme kupovat profi pily, které stojí spoustu peněz, určitě ale není vhodné koupit pilu v supermarketech za nejlevnější ceny. Pilu bychom měli kupovat ve specializovaném obchodě, ve kterém nám rovněž poradí, která pila bude pro naši práci vhodná. Jde o to, abychom koupili pilu v dostatečné kvalitě za příznivou cenu.

motorová pila
Benzínová nebo elektrická pila?

Co si budeme povídat, elektrická pila je sice levnější a má mnohem tišší provoz, její podstatnou nevýhodou je však připojení k zásuvce. Při řezání dřeva si musíme neustále dávat pozor na kabel, protože se může velice snadno stát, že jej přeřízneme. Elektrická pila je vhodná spíše pro občasné uříznutí prkna a podobných věcí. Pokud tedy budeme zpracovávat větší množství dřeva na celou topnou sezonu, je vhodnější investovat do benzínové motorové pily.
Prvky kvalitní pily –
·         Dekompresní ventil, který usnadňuje nastartování pily.
·         Primer, který rovněž usnadňuje startování pily z toho hlediska, že pracující s pilou nemusí tahat za startovací šňůru, aby se nasálo palivo do karburátoru.
·         Antivibrační systém tlumí vibrace pily, se kterou se díky tomu mnohem lépe pracuje.
řezání motorovou pilou
·         Snadný přístup ke vzduchovému filtru je důležitý proto, abyste jej kdykoliv během práce mohli naprosto jednoduše vyčistit bez zbytečného rozebírání třeba poloviny pily.
·         Regulace mazání upravuje množství oleje, který promazává lištu pily během řezání. Aby se oleje nepoužívalo příliš mnoho, je vhodná jeho regulace.
·         Záruka 7 let. Kvalitní prodejci vám s kvalitní pilou nabízejí až sedmiletou záruku, která se vám zaručeně vyplatí.
Jestliže seženete pilu dle stanovených parametrů, můžete si být jistí, že vám taková pila pomůže odvést velké množství práce a pomůže vám nachystat spoustu dřeva na několik topných sezón.

written by - Posted in Nezařazené