1. 6. 2018

Čas jako nejvzácnější komodita

Když se zamyslíte nad tím, co je nejdražší komodita spousty z Vás napadne zlato, stříbro, ropa, pozemky. Určitě budete mít pravdu, ale stále existuje komodita, která je pro všechny z nás dostupná a přesto tak strašně vzácná. Jedná se o čas . Čas lze opravdu považovat za nejdražší a zároveň tedy nejvzácnější komoditu. Je to období, které se nemůže znova opakovat, a tedy jeden okamžik nikdy nemůžeme prožít znova. S fyzikálního hlediska je to stabilita pro každého.
časové rozdíly.jpg
Čas nemění kvalitu, nepodléhá módě, inovacím ani změně počasí a nemění se ani jeho kvalita. Stále patří a patřit bude mezi komoditu, s kterou se nedá obchodovat, nedá se ukrást a ani ho odložit na později. Proto by si ho měl každý vážit a užívat každou sekundu, minutu i hodinu, kterou mu přinese. Je to jediná férová komodita, protože je určena všem bez rozdílu věku, barvy pleti i náboženského vyznání. Jedinou její nevýhodou jeto, že nikdo neví, kolik ji máme. Proto je důležité, naučit se sním hospodařit.
kapesní hodinky.jpg

Opravdu máme málo času?

Neustále kolem sebe slyšíme, že má někdo neustále málo času. Kde se, ale tento nedostatek bere? Všichni totiž máme stejně 24 hodin denně. Je to pouze v hlavě, jelikož mozek neustále pracuje pod tlakem, který je už na nás vyvíjen od dětství. Příklad můžeme mít v základní škole, kdy bylo nutné na známky šplhat na čas, zaběhnout nějaký úsek. Proto je potřeba se zastavit, zavřít oči a zhluboka se nadechnout a uspořádat si myšlenky. Měli bychom si ujasnit, co nás baví a naplňuje a jak tedy chceme trávit náš drahocenný čas. Odpovídá množství volného času Vaší představě? Pokud ne je potřeba přijít ze změnou k Vaší plné spokojenosti. Čas máme opravdu jenom jeden, a proto bychom ho měli využít správně tak, aby i my jsme byli spokojeni a nemohli jsme říct, že to byl pouze promrhaný čas. Čas je nejvzácnější komodita, proto se k němu tak chovejme.

written by - Posted in Nezařazené