25. 9. 2020

Auto nebo motorka

Šťastlivci mohou mít obojí nebo dokonce od každého vícero exemplářů pro různé druhy povrchů a různé typy jízdy. Ti méně šťastní si musí vybrat nebo procházejí různými životními obdobími, kde je doprovází buď to anebo ono.
jízda na motorce

Jaké faktory ovlivňují koupi vozu nebo motocyklu?

·         Věk
Mládí miluje rychlost, a pokud máte rádi motorky, nejspíš si tu první pořídíte hned, jak to půjde. To znamená v 15ti letech a po roce další a pak další, co jen povolí zákon. Je to první motorizovaný dopravní prostředek, na který dosáhnete, a na který můžete balit holky. Nebo kluky. Na motorce jste také více svobodní, nemusíte stát v dopravních zácpách a snadněji ujedete policistům.
·         Peníze
V mládí Vám asi pomohou rodiče a výdělky z brigád, později si budete moci pořídit to, na co budete mít. Motorka bývá levnější, i když záleží na značce a na stáří. Šikovní a zruční jedinci jsou schopni si ji sami udržovat a opravovat. A hlavně to není tak nákladné. Ani její provoz a spotřeba. S novými vozy to už tak jednoduché není.
·         Prostor
Obojí musíte mít kde zaparkovat. Auto může stát před domem, ale motorku je lepší mít dlouhodobě v garáži nebo ve sklepě. Méně trpí a v zimě na ní stejně jezdit nebudete.
·         Rodina
S rodinou se priority mění a na motorce můžete jezdit maximálně ve dvou a i to nebývá vždy pohodlné. Proto otcové od rodin většinou motorky prodávají a pořizují rodinná auta, kam poskládají dvě-tři děti, manželku a psa. Na stará kolena se zase můžete ke svému dvoukolému miláčkovi vrátit.
interiér ferrari 360
·         Přátelé
Na motorce se jezdí lépe alespoň ve dvou. Máte-li tedy přátele, kteří ji také vlastní, můžete společně pořádat vyjížďky, navštěvovat srazy nebo jezdit na dovolené. Samotnému se člověku tolik nechce.
·         Trendy
Co je zrovna více „in“ a jaké modely jsou na trhu, to také hraje roli. V jedno období Vás chytne to, v jiné zase něco jiného.