4. 10. 2020

Prší, prší, jen se leje

Můžete samozřejmě doufat, že Vás špatné počasí nepotká a bude celou dobu zářit slunce. Ovšem déšť se Vám jednou zcela jistě nevyhne a je dobré, být na něj připraven.
Jarní deštík prý dělá dobře pleti a člověk po něm zkrásní a vypadá mladší. Pokud tomu tedy věříte, nastavujte mu tělo i tvář a nijak se nekryjte. Ten letní zase může být osvěžující a nejde-li oliják a netrvá dlouho, lze ho taktéž přežít bez jakékoliv ochrany. V jiných případech je dobré mít po ruce něco, co Vás před přívaly vody ochrání a udrží Váš make-up i účes v původní podobě.

deštníček

Co s sebou?

· Deštník
Nejčastější doplněk do deště. Dříve (dnes již méně) jeho varianta slunečník do slunného počasí zdobila dámy na kolonádách a v parcích. Je populární hlavně ve městě, kdy běháme z obchodu do obchodu nebo jsme na cestě z práce a do práce. Nezabere mnoho místa, lehce se složí, rychle se z něj oklepe voda a za chvíli oschne. Existuje v mnoha barvách, velikostech i různých tvarech. Obyčejné, i elegantní, pro více i méně náročné klienty můžete vybírat na

děšt

· Pláštěnka
Takový kamarád do nepohody hlavně pro děti, které jsou neposedné a deštník neudrží v ruce. S pláštěnkou jsou pohyblivější a lépe chráněné. U dospělých je viděna již méně, zvláště dámy si ji nerady oblékají, protože mají dojem, že jim příliš nesluší. Do města je lehce nepraktická, ovšem na výlety jako dělaná. Potkat někoho na tůře v horách s deštníkem je směšné, s pláštěnkou úplně normální. Hlavně již dnes seženete modely, které jsou i slušivé, v různých barvách a jejich nošení Vás bude bavit.

liják

· Nepromokavá bunda
Kdo nechce extra vláčet na výlet pláštěnku a nechce se v ní potit, pořídí si cenově náročnější, ovšem asi praktičtější outdoorovou bundu. Na trhu je velký výběr. Při jejich koupi se orientujte podle sloupce vody, který bunda udrží. Zda Vás ochrání jen před lehkým deštěm nebo silným, trvalým lijákem. Je třeba se o ni pravidelně starat a impregnovat ji, protože po vyprání svoji funkčnost jinak ztrácí.

written by - Posted in Nezařazené