1. 6. 2023

Záliba v automatech

Není přesně známo čím to je, ale jsou to převážně muži, kteří jsou více náchylní k hazardním hrám a mnohdy jim celkem podlehnou. Jestli je to tím, že se většina automatů nachází i v hospodách, kde si muži zpravidla zajdou na pivo, je už těžké zodpovědět.

Protože existuje i nepřeberné množství heren, které jsou známé jako kasina a do jejich prostorů muži vstoupí převážně díky možnosti zahrát si, nikoli kvůli pivu.
hrací automaty

Stal se z vás závislák?

Možná patříte do skupiny mužů, kteří mají stejný problém, a tím je hraní, které hraničí se závislostí. Pokud jste automatům propadli a nevíte, jak s nimi přestat nebo ani nechcete, protože v sobě nosíte naději, že jednou vyhrajete, pravděpodobně vám už zvoní na poplach.

Ještě horší je situace, kdy o této skutečnosti mlčíte před vašimi známými nebo rodinou. Uvědomte si, že se nejedná o žádnou volnočasovou aktivitu, která je stejně prospěšná jako sport, ale bohužel o vážný problém, který je označovaný už jako nemoc.
člověk u automatu

Jde to – léčit se, jenom musíte chtít

Jestli jste se ocitli v nepříjemné situaci, kdy je váš problém, který pokládáte za smysluplnou zábavu veřejný a lidi kolem vás vám chtějí pomoci, musíte jim to dovolit. Alespoň jednou si vyslechnete jejich argumenty a důvody, proč byste se tohoto nepěkného koníčku měli vzdát. A nebraňte se tomu, jít se léčit.

V současnosti se můžete díky pomoci, kterou nabízí specializované centra zaměřené na závislosti, snadno zbavit vašeho zlozvyku a žít opět životem, ve kterém nebudete podléhat omezování. Protože každá závislost vás omezuje a připraví vás o více, než do ní vložíte. A nejen o peníze, ale i o energii nebo v horších případech – o rodinu.

•       Prvním bodem, který je potřeba k léčbě, je vaše osobní vůle.

•       Dále jsou to pravidelné schůzky na sezení nejen u psychologa, ale i různé skupinové, díky kterým zjistíte, že se nemáte za co stydět, protože v tom nejste sami.

Někdy je totiž prospěšné, vyslechnout si příběhy jiných lidí, kteří nehezky doplatili na to, čemu propadli a zničilo jim to celý život.


written by - Posted in Nezařazené