1. 6. 2023

Zahrada pro děti


Hřiště

Klasikou dětských zahrad jsou nejrůznější hřišťata a prolézačky. Zde berte v úvahu, pro jak staré děti celou konstrukci stavíte. Pokud máte batolata nebo děti do pěti let, neměli byste mířit moc vysoko. Malé děti velké výšky stejně neocení, a vy abyste se báli, odkud spadnou. Naopak skvělé jsou třeba houpačky, které se navíc dají nastavovat, jak děti rostou. Skluzavky milují stejně tak batolata jako teenageři, a pokud je uděláte dostatečně dlouhé a široké, jsou bezpečné. Pro větší děti přidejte provazy, lezecké stěny, sítě a další věci, na kterých se dá houpat. Super jsou i různé posilovací prvky, na kterých mohou mladší děti lozit, zatímco puberťáci a vy je využijete pro funkční trénink. A v žádném případě byste neměli zapomínat na kvalitní umělý povrch.

dětské hřiště 

Domek
Dalším skvělým nápadem jsou různé domky a skrýše. Tady se zaměřte na to, aby celá konstrukce byla dostatečně stabilní a vydržela i vítr a déšť. Takže buď těžká nebo správně ukotvená. Vybavení nechte na dětech, ony už si poradí. Dobrým nápadem jsou třeba staré přepravky, které jim pomůžete obrousit a nalakovat nebo nepotřebné deky. Zkuste si s dětmi založit u domku zahrádku nebo pár květináčů. Děti se budou mít možnost naučit, jak si vypěstovat vlastní plodiny nebo kytky, budou mít radost z každého nového výhonku, a zároveň uvidí, jak náročné je něco vypěstovat.

 holčičky na houpačce

Sportování

Většina dětí miluje pohyb, tak jim dejte příležitost. Fotbalové branky, minihřiště na volejbal nebo třeba koule a kuželky. Kromě toho, že se děti zabaví, tak vám to také umožní strávit kvalitní čas s vašimi potomky. Vybírejte věci, které budou držet. Brankové konstrukce umějí být zrádné, stejně tak sítě nebo stoly na ping pong by měly vydržet, že se na ně děti budou věšet, lozit po nich a vůbec, používat je i jinak, než bylo původně zamýšleno.


written by - Posted in Nezařazené