13. 10. 2020

Začněte podnikat ve službách

Rádi byste začali podnikat, ale bojíte se jít do rizika investic? Hrozba zadluženosti děsí každého. A co třeba zkusit to s nabídkou služeb? Že Vám chybí prostory? Co třeba nabídka terénních služeb? Můžete docházet za klienty domů nebo do různých pobytových zařízení.

Týká se to například těchto služeb
· manikúra a pedikúra
· masérské služby
· hlídání a doučování dětí
· úklid v domácnostech
· pečovatelské a doprovodné služby
· opravárenské služby
· služby hodinového manžela

Klientela tvoří základ

Kde si získat klientelu? Samozřejmě ze začátku to nebude úplně snadné. Ze začátku na sebe musíte být přísní a nesmíte se utěšovat tím, že všechny začátky jsou těžké. To, jak s Vámi budou první zákazníci spokojeni, samozřejmě ovlivní i příliv zákazníků nových. Protože nejvíce zákazníků získáváte právě na bázi referencí.

Samozřejmě, že své služby nabízíte také prostřednictvím internetu, především různých tématických webových stránek, ale osobní reference jsou vždycky ty nejlepší a k nezaplacení. Proto si své zákazníky hýčkejte.

Samozřejmě, že nikdo není dokonalý a i Vy máte právo na chybu. Zde je ovšem zapotřebí kultivovat svou komunikaci. Je velmi důležité, aby Vaše přítomnost byla pro dotyčné příjemná. V tomto případě Vám i odpustí drobné nedokonalosti. Samozřejmě, když se Vám něco nepodaří, neměli byste podceňovat inteligenci svých zákazníků a zatloukat. Vždy je čestné a férové chybku přiznat a třeba nabídnout nějakou další službu navíc za zvýhodněnou cenu či zadarmo, nebo slevu.

Náš tip. V oblasti podnikání drobní podnikatelé často shledali, že sami za sebe mnoho nezmůžou a mnoho nevydělají, protože klientela se jim hledá dost složitě. Proto se družili do různých společenství, dříve spolků a ještě dříve cechů a vzájemně si dokázali vypomoci. Co třeba vytvořit s několika dalšími odborníky něco jako Dům služeb, kde budete nabízet služby hned několika oborů?

Zákazníka, kterému nejste schopni vyhovět, protože dané služby neposkytujete, doporučíte sdruženému odborníkovi, který Vám dá drobnou provizi. A samozřejmě naopak. Podobný systém funguje všude a je to k maximální spokojenosti všech zúčastněných stran.