1. 9. 2020

Nová výstavba bytů

Máte-li dostatek peněz, je pro vás tento problém podružný. Vy prostě půjdete a byt si koupíte. Nebo ne? Žebyty nejsou? Aha, tak k tomu se za chvíli dostanu.
stavba paneláku
Jiný způsob, jak přijít k bydlení je hypotéka, a ten poslední půjčka. To vše patří do „škatulky“ kdy si chcete byt koupit. Tedy aby byl váš a ně někoho.
Jsou ovšem lidé, kteří bohatí nejsou a potřebují bydlet. Těm nezbývá nic jiného nežli si byt pronajmout. Rozdíl mezi podnájmem a pronájmem jsem již vysvětlil v jiném článku a zde se tím nebudeme zabývat.
Takže, co dál. Musíme se podívat,kde jsou byty volné, a pokud nespěcháme, tak tam kde se staví. Myslím doopravdy, ne tam, kde přijde na stavbu jeden dělník nějakého etnika, a to jen proto, že si spletl stavbu.
Nyní již přecházím, a to velmi volně k práci developerů a také se nenápadně přesunuji směrem ku Praze. Zde je otázka bydlení nejpalčivější, a proto budu psát o této lokalitě.
Nevím, kdo si pamatuje“sídlo” firmy Siemens na Zličíně. Ono je to jedno, protože už tam není. Na jeho místě se budou stavět byty, konkrétně rezidenční čtvrť. Pozemek má rozlohu skoro čtyřicet hektarů, takže o místo nouze nebude.
zateplování fasád
Firma, která se o to bude starat chce postavit domy, avšak s obchody a restauracemi v přízemí. Samozřejmostí budou mateřské školky a další a další stavby, které jen udrží komfort klasického bydlení. Měl by zde být dokonce i velký park. Netuším co míní nový majitel pod pojmem velký, on sám to nijak nerozebírá, zato o bytech hovoří jasně. Ne zcela přesně, ale jasně. Na této ploše by mělo být nových dva tisíce sto, až dva tisíce šest set bytů. Což je krásné číslo.
Ovšem je to píseň budoucnosti. Jak vzdálená nevím. A další otázka je, kdo na to bude mít. Budou to byty k prodeji či nájmu? Nájem více vynáší, to je pravda, ale také je s tím dost starostí. Necháme se tedy překvapit, která varianty bude zvoleny. Já se laicky domnívám, že nejlépe by bylo zvolit obě dvě.