16. 1. 2022

Nejlepší kavárna v Hradci Králové

Kavárny, café, coffee shops a zas ty kavárny. Tak jako se dřív chodilo na odpolední dortík do cukráren, dnes se chodí spíše do kaváren. A není divu. Krom mnoha typů výběrových káv, které jsou aktuálně „na čepu“, lépe řečeno „na mlýnku“, záleží i na typu kávy servírované. Někde jsem viděl skoro celou abecedu názvů jednotlivých typů. Všichni známe Espresso jako základ, když přidáme mléko, začne se to teprve rozjíždět. Espresso Macchiato, Cappuccino, Flat White, Cafe Latte a jede se dál.

Kavárny nejsou dnes ale jen o kávě samotné, ale také o prostředí, kde můžete strávit čas s přáteli, sezobnout něco malého, popovídat, pracovat a ťukat celé odpoledne do notebooku, najít prostor pro business meeting v trochu neformálnějším prostředí než je kancelář. Nebo třeba pozvat dívku na rande na místo, kde si krom zážitku z dobré kávy prohlédnete i současné umění díky výstavě a tak dále.

káva

Jednu takovou kavárnu najdete i v Hradci Králové, která se pyšní výraznou květinovou stěnou a už jen proto stojí za to jí navštívit. Na začátku jsme zmínili dortík, jako nezbytnou součást pohodového odpoledne. V kavárně v Hradci Králové naleznete i cukrárnu s moderními i tradičními dezerty. Vše je domácí a prý mají jednu velice tajnou ingredienci – lásku, kterou přidávají prakticky do všeho. Od květin, přes kávu až po dortíky.

růže

Věřím, že budete souhlasit, že prostředí, ve kterém se chystáte strávit nějaký ten čas, hraje velmi významnou roli. Na fotkách si můžete prohlédnout květinové pozadí, nebo chcete li stěny, které zde představují nezastupitelnou roli v celkové atmosféře. A nejvíc je prostě zajít tam, načerpat prostředí a věřím, že jako mnoho dalších spokojených zákazníků se budete rádi vracet zpět. Takže přejeme příjemné posezení, relax a inspiraci a hodně načerpaných sil. Jsme tu pro vás.