27. 9. 2019

Chcete psát vlastní blog? Vlastnosti potřebné k tomu, abyste u toho vydrželi

PRAVIDELNÝ REŽIM 
Zkuste si nastavit svůj denní režim tak, aby vám osobně vyhovoval. Pracovní rytmus se liší od člověka k člověku. Někomu vyhovuje pustit se do práce hned po ránu, jiný se nepřinutí ke koncentraci a práci dřív než po své ranní kávě, snídani, či dokonce obědě. Jakmile si však ujasníte, ve kterou denní dobu je pro vás nejsnazší pracovat, můžete si již hravě naplánovat celý den tak, aby vám osobně vyhovoval.
Jste ranní ptáče? Vyhraďte si na psaní denně dvě až tři hodiny ihned po snídani. Fungujete spíše až se západem Slunce? Pusťte se do práce, jakmile pomine běžný denní ruch a splníte všechny ostatní povinnosti. Noční sovy jistě ocení, že kvalitní výsledky může přinášet i práce během noci.
práce muže na pc
 

SCHOPNOST KONCENTRACE

 
Pomocí pevné vůle a důkladného soustředění můžete částečně vykompenzovat i případný nedostatek talentu. Když už se pustíte do psaní, věnujte tomu vše. Zkuste se vyhnout všem potenciálním narušitelům vašeho klidu. Odhlaste se ze sociálních sítí, ztlumte vyzvánění na telefonu, děti zabavte novou hrou či je svěřte do péče někoho jiného. Ať už vás bude rozptylovat neustálý zvuk upozornění na nově příchozí email, hluk z rekonstrukce sousedního bytu či bolavý zub, nepočítejte s tím, že napíšete kvalitní text.
 Žena píše

VYTRVALOST

 
Pokud dokážete psát dvě, tři hodiny denně, ale po týdnu jste naprosto vyčerpaní, nemá vaše aktivita moc zářnou budoucnost. Jak koncentraci, tak i vytrvalost je však možné (na rozdíl od talentu) trénovat a rozvíjet. Začněte pomalu a postupně zvyšujte zátěž. Pravidelnost je zde klíčová. Pokud vynecháte jednou, bude vás to svádět i příště. S pomocí pravidelného režimu však svoji vytrvalost zvýšíte jedna dvě.
 

NADŠENÍ

 
Rozhodli-li jste se k psaní blogu, je pravděpodobné, že jste k tomu měli dostatek motivace. Aby ale tato motivace s postupem času nevymizela, je důležité, aby vás práce bavila. Věnujte se proto tématům, která vás zajímají, hledejte novinky v dané oblasti, hrajte si s designem webu, a především se bavte. S takovým přístupem pro vás nebude problém u vašeho blogu vydržet.

written by - Posted in Web