14. 1. 2023

Užívejte si v létě i v zimě českomoravskou krajinu

Vyrazit na zimní dovolenou můžete i do orlických hor a pokud jste to ještě neudělali, nastal ten správný čas dát těmto horám šanci, protože si to opravdu zaslouží. Zaujme vás jejich malebnost, ale zároveň krásná příroda a ta neopakovatelná atmosféra. A nemusíte sem jezdit jenom v zimě na kvalitní sjezdové tratě, ale i v letním období vás dokáže toto prostředí zabavit. Podívejte se, co všechno skiareál Čenkovice nabízí!

sjezdovka

Ubytování nejrůznějších kapacit se v této oblasti rozhodně nemusí hledat jako jehlu v kupce sena, ale rozhodně budete mít z čeho vybírat. A dokonce i pokud máte karavan, můžete sem přijet kempovat. Je rozhodně se tady na co těšit. V létě se zde konají kulturní akce, můžete vyrazit sem i na wellness, užít si zde skvělé restaurace, oddávat se horské turistice nebo si užít zábavu na horských koloběžkách nebo na tříkolových kárách. Pro milovníky cyklistiky je zde také půjčovna elektrokol, se kterými zdoláte mnohem více kopců a mnohem více toho uvidíte.

orlicke

Co se týče zimy, tento areál nabízí k dispozici čtyři sjezdové trati, které vedou na Bukovou horu z obce Červená Voda a z druhé obce Čenkovice. Navíc se zde nacházejí dvě nejdelší sjezdovky Orlických hor. Nedaleko se nachází také Dolní Morava, kterou můžete navštívit a užít si zde stezku v korunách stromu nebo nově i Sky Bridge, který se stal oblíbenou vyhledávanou atrakcí. Pokud se sem vydáte jenom na jeden den, nemusíte se bát, že byste neměli kde zaparkovat, je zde celkem pět parkovacích ploch u sjezdovky. Zdatní lyžaři mohou využít snow park nebo funline, kde je spoustu zajímavých překážek pro děti i dospěláky. I běžkaři si přijdou na své, stačí se nechat vyvést na vrchol Bukové hory, a pak se vydat v těch správných stopách. Můžete najet až šedesát kilometrů po hřebenových běžeckých stopách. Prostě každý si přijde na to svoje.