23. 8. 2022

Jak skloubit školu a brigádu?

Každý ví, že vysoká škola není úplně nejlevnější záležitost a rozhodně se do ní musí něco investovat nehledě na to, že studenti také musí něco jíst či někde bydlet. Toto jsou největší výdaje vysokoškolských studentů. Jsou to jen lidé, kteří mají taky své potřeby a osamostatnit se znamená začít si vydělávat vlastní peníze nejen na samotné studium, ale právě i na zmíněné bydlení, jídlo, různé ostatní potřeby. Student také nechodí nahý a v dnešní době asi diplomovou práci nepíše na papír, takže se objevují další a další výdaje. Proto mají studenti také mnoho slev všude možně a skoro nepotkáte studenta, který by v peněžence neměl svou studentskou kartu, například ISIC a podobně, díky níž může slevy uplatnit.

studium

No a proč se tedy studenti podporují? Jednak je to budoucnost všech lidí, tudíž je nejvíc důležité, aby stát celkově dbal na to, aby se v něm lidé vzdělávali a hlavně chtěli vzdělávat. Aby se nestalo, že by přišla chvíle, kdy naprosto chybí doktoři, učitelé a podobně jen proto, že stát neumí zařídit, aby se na studenty také přihlíželo jako na lidi. Mimo to samozřejmě studenti nemají moc peněz. Někteří mají peníze od rodičů, ale ani na to nemůže být spoleh, protože to není povinnost rodičů své dítě podporovat, když je dospělé. Někteří ale peníze nemají, a tak musí chodit na brigády. Jak to ale dokážou skloubit? 

kniha

V první řadě je důležité se rozmyslet, jakou brigádu si vybrat hlavně proto, aby seděla s rozvrhem hodin a nezasahovala do studia, to se na školu tím pádem může student rovnou vykašlat. Většinou si studenti vybírají brigádu na odpoledne či noc a na víkendy, protože to školu nemají. Nejlepší jsou asi víkendy, protože přes týden se člověk musí také učit. Také je dobré si vybrat brigádu, kde dobře platí, protože logicky student nemá moc času tam být celý den, tak ať je brigáda alespoň dobře placená. Další možností bývají brigády na počítači, kdy student nemusí nikam chodit a může si na takovou brigádu najít čas kdykoliv.